Akhisar’ın Umudu Türkiye Kupası

Akhisar Türkiye Kupası finalinde Galatasaray'a karşı
Akhisar v Galatasaray
May 15,2019
20:45

Küme düşen ilk takım olan Akhisar için bu sezonu biraz da olsa güzel bitirmesine yardım edecek tek şey Türkiye Kupası’nı ikinci kez kazanması olacaktır. Akhisar’ın bu hafta için şanslı olduğu konu Galatasaray’ın gelecek hafta Başakşehir ile şampiyonluk maçına çıkacak olması. Sarı kırmızılı ekip her ne kadar iki kupayı da müzesine götürmek istiyor olsa da her iki maçta da en üst seviyede performans sergilemesi biraz zor. Akhisar rakibinin özellikle sakatlıklardan çekineceğini düşünerek daha sert bir oyun ortaya koyabilir. Son tahlilde bakıldığında ise Galatasaray’ın gelecek yıl ya direk ya da ön eleme oynayarak Şampiyonlar Ligi’ne katılacağı düşünüldüğünde Akhisar her şekilde Avrupa Ligi’ne gidecek. Her ne kadar küme düşmüş olsalar da gelecek yıl da Avrupa’da maçlara çıkacakları takım açısından olumlu bir gelişme.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Hakem hatalarıyla birlikte anılan Galatasaray artık bu yaftadan kurtulmak istiyor. Bu açıdan Akhisar maçı hem de Türkiye Kupası finali olması nedeniyle oldukça uygun. Zira rakip kolay ve Galatasaray gibi bir takım kolaylıkla maçı kazanıp kupayı kaldırabilir. Ne var ki sezon başında sarı kırmızılılardan kupayı almış olan Akigoların yine de rakiplerini yoracağı bir gerçek.
  • Fatih Terim oyunu ilk yarıya yıkıp, ikinci yarıyı daha rölantide geçirmek isteyecektir. Hafta sonu oynanacak Başakşehir maçı öncesi oyuncularını ne derece dinlendirebilirse o kadar iyi. Ayrıca Emre Akbaba’nın yaşadığı sakatlık sonrası takımda başka eksik istenmeyecektir. Bu sebeple ilk devrede gol ya da golleri görebiliriz.
  • Akhisar’ın Fenerbahçe karşısında aldığı mağlubiyet sonrası küme düştüğü kesinleşti. Şimdi sezonun kendileri adına son önemli maçında Galatasaray ile final oynayacaklar ve bütün güçlerini ortaya koymaları lazım. Rakibin haftasonu oynayacağı şampiyonluk maçı nedeniyle daha çok orayı düşüneceğini biliyorlar. Bunu avantaja çevirebilirlerse iki sene üst üste Türkiye Kupası’nı kazanmış olurlar.
  • Galatasaray maçın başında saldıracak ve rakibi kendi kalesine hapsetmeye çalışacaktır. Akhisar bu baskıya dayanırsa istediği fırsatları yakalar. Esasında Galatasaray’ın çok iyi durumda olduğu söylenemez. Son maçlarda galibiyetler aldı ancak bu karşılaşmalarda hakem hataları hep Galatasaray lehineydi. Akhisar sarı kırmızılıların orta sahadan pas dağılımı yapmasının biraz önüne geçebilirse maça ortak olur.

Akhisar ile Galatasaray arasındaki Türkiye Kupası final maçında favori sarı kırmızılılar. Ne var ki haftasonu da düşünülecek olursa Akhisar bir sürpriz yapabilir. Toplam gol 2,5 üstü olur. Ayrıca her iki devrede de gol görülebilir.

Bahis yap -