Arjantin’in Tesellisi Üçüncülük

Arjantin ile Şili üçüncülük maçında
Arjantin v Şili
Temmuz 06,2019
22:00

Messi’nin yeniden milli takıma dönmesinin ardından bu yıl artık Copa America’yı evine götürmek istiyordu. Fakat, grup aşamasında kötü başlayan maçların ardından yarı finale çıkmayı başarsalar da tangocular Neymar Jr’sız Brezilya’ya elendi. Şimdi Arjantin için tek teselli Şili’yi yenerek üçüncü olabilmek. Oldukça iyi kadrosuna karşın bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Şili yarı finalde kendisinden daha zayıf görünen rakibi Peru’ya farklı mağlup oldu. Bu beklenmedik yenilgi sonrası Arjantin ile üçüncülük maçına çıkacak olan ekip en azından Copa America’ya güzel bir şekilde veda etmek istiyor. Yıldız isimlerin sahada olacağı maçta her iki takım da risk alacakları için seyri oldukça güzel olacaktır.

BONUS: 600TL'YE KADAR 150%
Şimdi Oyna
  • Artık kaybedecek bir şeyi kalmayan Arjantin bu maçta atak bir oyun sergileyecek ve erkenden gol bulmaya bakacaktır. Bütün kadrosu yıldız oyuncularla dolu olmasına karşın Arjantin yıllardır takım olmayı başaramadı. Bunun temel sebebi görülen Messi’nin büyük ihtimalle son milli maçı olacak olan karşılaşmada Arjantin bütün gücünü sahada gösterecektir.
  • Rakibi Arjantin’e benzeyen bir durum içindeki Şili de Avrupa’da büyük takımlarda oynayan yıldız futbolcularına karşın ne Dünya Kupası elemelerinde ne de Copa America’da istediği başarıyı elde edemedi. En beklenmedik mücadelelerde puan kaybeden Şili bu kötü gidişe son vermek istiyor. Bunun için üçüncülük maçını kazanmak bir başlangıç olabilir.
  • Arjantin şayet gol atma konusunda son maçta gösterdiği başarısızlığı yine tekrarlarsa işi zor. Tangocular ayrıca kilit oyuncuları tutulduğu zaman topu istediği gibi yönlendiremiyor. Bunun en iyi örneği Brezilya maçında görüldü. Şimdi Arjantin için belki de tek yol oyuncularının bireysel yeteneklerini konuşturup akıllı paslar vermesi. Şayet bunu başaramazlarsa maçı kazanmaları zora girer.
  • Şili de Arjantin gibi gol yollarında zorlanıyor. Bu mücadelede de golleri kaçırırsa rakibinin ona acıması zor olacaktır. Her iki takımın da gole ihtiyacı var ancak Şili defansı Arjantin’e kıyasla daha zayıf. O yüzden Şili oyunu kendi sahasında kabul edip kontra atağa çıkmayı düşünebilir. Yine de iki takımın oyun anlayışı ne olursa olsun esas mücadele orta sahada olacaktır.

Arjantin ile Şili arasındaki Copa America üçüncülük maçında favori tangocular. İki takımın da gol atmak için bütün gücünü kullanacağı maçta toplam gol 2,5 üst olacaktır ve her iki devrede de gol görmek mümkün. Karşılaşmanın uzatmaya gitmesi halinde ise penaltılarda her iki takımın da şansı eşit.

Bahis yap -