Final Four’da Türkiye Derbisi

Fenerbahçe Final Four yarı finalinde Anadolu Efes'e karşı
Fenerbahçe v Anadolu Efes
May 17,2019
19:00

Euroleague’de heyecan dolu bir yılın sonuna gelinmek üzere. Fenerbahçe baştan sona oldukça iyi götürdüğü Euroleague’i lider tamamlayarak playofflara yani Final Four’a kalma hakkını elde etti. Anadolu Efes için ise bu süreç biraz daha zorluydu. Ama her iki takım da gerek normal sezonda gerekse playofflarda gösterdikleri başarılar ile taktirleri topladılar. Son olarak Barcelona’yı yenen Anadolu Efes yarı finale adını yazdırırken burada onu Fenerbahçe karşıladı. İki güçlü ekip de Euroleague finaline çıkıp kupayı kazanmak istiyor. Zorlu geçecek yarı final ilk maçında her iki takımın da şansı eşit. Özellikle normal sezonda oynanan maçlara bakılırsa bu daha net görülüyor.

BONUS: 700TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna
  • Fenerbahçe son yıllarda olduğu gibi bu sezon da gerek ligde gerekse Euroleague’de oldukça iyi işler ortaya koydu. Uzun zamandır Euroleague kupasını müzesine götürmek isteyen sarı lacivertliler bu sezon bu hayali gerçekleştirmek için oldukça yoğun çalıştı. Şimdi ise belki de en zorlu rakiplerden biri olan Anadolu Efes ile eşleştiler.
  • Tıpkı Fenerbahçe gibi uzun zamandır Euroleague şampiyonluğu hayali kuran Anadolu Efes bu sezon rakibine kıyasla daha zayıf bir görüntü çizdi. Fakat, karşı karşıya gelinen maçlarda Anadolu Efes hiç de yabana atılmaması gereken bir takım olduğunu herkese gösterdi. İlk maçta Fenerbahçe’yi 6 sayı farkla yenerken sarı lacivertlilerin bu sezon pozisyon başına en düşük sayı ortalaması ürettiği takım da Anadolu Efes’ti.
  • Bu haftaki maçı daha doğrusu yarı finalin sonucunu Anadolu Efes’in nasıl bir pick and roll oynayacağı ve Fenerbahçe’nin buna verecek cevabı belirleyecek. İlk maçta Anadolu Efes galip gelirken şut yüzdesi 27’de 22 gibi oldukça iyi bir orandı. Fenerbahçe’nin 18 sayı farkla kazandığı ikinci maçta ise Anadolu Efes’in şut yüzdesi 14’e 6’ydı. Kısaca Fenerbahçe rakibinin şut atmasını engellediği için kazandı.
  • Bu önemli maç öncesi Fenerbahçe’de ciddi sakatlık sorunları var. Sezon başında sakatlanan Tyler Ennis dışında Joffrey Lauvergne, Zalgiris Kaunas, Nikola Kalinic, Jan Vesely ve Gigi Datome de maçta oynaması zor gözüken isimler. Fenerbahçe’nin çekirdeğini oluşturan bu isimlerin maçta yer almayacak olması teknik heyeti zorlayacaktır. Anadolu Efes adına ise oldukça büyük bir avantaj. Diğer yandan Fenerbahçe deneyim olarak Anadolu Efes’in epey önünde.

Fenerbahçe ile Anadolu Efes arasındaki Final Four ilk maçında her iki takımın da galip gelme ihitmali aynı görünüyor. Ancak yine de deneyim bakımından sarı lacivertliler biraz daha şanslı diyenler de var. Ancak kazanan kim olursa olsun toplam fark 8’in altında kalır.

Bahis yap -