Gol Yemeyen İki Takımın Maçı

Gana ile Tunus çeyrek finali istiyor
Gana v Tunus
Temmuz 08,2019
22:00

Afrika Uluslar Kupası’nda grupta üç maçında da berabere kalıp son 16’ya kalan Tunus artık ilk galibiyetini kazanmak istiyor. Üç maçta iki gol atıp iki gol de yiyen Tunus turnuvadaki belki de en sağlam defansı yapan takım. Bu özelliği turnuva boyunca oynayacağı maçlarda görülecektir. Tunus’un rakibi Gana ise grubunda iki beraberliğin yanında bir galibiyet aldığı için lider olabildi. Kamerun ve Benin ile berabere kalan Gana, grubun sonuncusu Gine-Bisaau’yu mağlup etti. Aynı puana sahip olduğu Kamerun’u da averaj sayesinde geride bırakıp lider olarak son 16’ya kaldı. Bu haftaki maçta her iki takım da defansa ağırlık verecek bir oyundan yana olacaktır.

BONUS: 1000TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Bu haftaki maçta Gana sakat ve cezalı oyuncularına kavuşuyor. Jonathan Mensah ve Thomas Agyepong kadroya dönerken kart cezalısı Kasim Adams da cezasını tamamladı. Bu oyuncuların yanında forvette Jordan Ayew ve Andre Ayew yer alacaktır. Özellikle sakat ve cezalı oyuncuların dönmesi teknik heyetin esas istediği oynatması adına da önemli.
  • Tunus’ta kart cezası nedeniyle Moritanya mücadelesinde sahadaki yerini alamayan Ghilane Chaalali sahada olacaktır. Tek forvet anlayışından vazgeçmeyecek olan Tunus’ta ileride yine Taha Khenissi’yi görürüz. Kalede de formda eldiven Mouez Hassen yer alır. Tunus ideal kadro sahada yerini alsa da önceliği yine gol yememek olacaktır.
  • İki takım arasındaki karşılaşmalara bakıldığı zaman Tunus’un tek galibiyeti, Gana’nın 5 galibiyeti var. 4 maç ise berabere bitmiş. Oynanan 10 maçın 7’sinin de 2,5 altı olması bu haftaki mücadelede de fazla gol beklememiz adına önemli.
  • İki takım da uzun süredir mağlup olmuyor ancak galibiyet alma konusunda da sıkıntıları var. Son 16’daki maçta da önceliği savunmaya vereceklerdir. Gana yine çift forvet dizilişiyle sahada yer alsa da Tunus’a gol atmak için zorlanacaktır. Aynı şekilde Tunus’ta golü daha çok ikinci devre arayacaktır. Maçın uzatmaya gitme ihtimali bu sebepten oldukça yüksek.

Gana ile Tunus arasındaki maçın normal süresi büyük ihtimalle berabere biter. Her iki takım da beraberlikleri ile biliniyor ve güçleri ise eşit. Karşılaşmanın penaltılara gitmesi halinde Tunus biraz daha avantajlı olur. Yine de toplam golün 2,5 üstü olması oldukça zor. Savunma açısından güçlü iki takımın maçı seyir için fazla bir şey vermeyecektir.

Bahis yap -